Kandydaci na maszynistów – informacje

Informacje

8.11.2023

Zmiana godzin pracy Sekcji Rekrutacji

Uprzejmie informujemy, że od 13 listopada br. godziny pracy Sekcji Rekrutacji wyglądać będą następująco:

  • poniedziałki w godzinach 13:00-16:00,
  • od wtorku do piątku w godzinach 9:00-16:00.

8.11.2023

Trwa rekrutacja na szkolenie w trybie on-line  – grudzień 2023

Dnia 16 grudnia 2023 roku zaplanowane zostało rozpoczęcie szkolenia w trybie on-line. Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym (każda sobota i niedziela), w ramach cyklu 16 zjazdów w wariancie Ekonomicznym (298 godzin); 315 godzin w wariancie Regularnym oraz 330 godzin w wariancie Pro. Rekrutacja dla Państwa wygody prowadzona jest na trzy sposoby:

  1. szybki zapis w ramach wariantu ekonomicznego, oferty regularnej za pośrednictwem sklepu internetowego – ZAPISY,
  2. zapis indywidualny na podstawie odrębnej oferty na rozszerzoną ofertę szkolenia (należy przesłać zapytanie na adres e-mail rekrutacja@csmaszynistow.pl z prośbą o przesłanie oferty na wariant Regularny lub Pro),
  3. osobiście w ramach dnia otwartego w siedzibie CSM, w Warszawie przy ul. Naukowej 1. UMÓW TERMIN

Ilość miejsc ograniczona.

12.10.2023

Inauguracja październikowego szkolenia na licencję maszynisty

Wszystkich zapisanych kursantów uprzejmie informujemy, że w dniu 14 października 2023 roku, godzina 8:00 odbędzie się inauguracyjne spotkanie, a po nim pierwsze zajęcia w ramach kolejnej edycji szkolenia na licencję maszynisty za pośrednictwem aplikacji MS Teams. Prosimy o sprawdzenie skrzynek pocztowych i zalogowanie się do platformy e-learningowej, w której znajduje się link do spotkania.

Jednocześnie przypominamy, że wciąż jest możliwe dołączenie do najbliższej edycji dla osób, które wybiorą formę zapisów poprzez dołączenie papierowej wersji karty rekrutacyjnej: czekamy na dostarczenie dokumentów do dnia 20.10.2023 roku lub poprzez zakup w sklepie internetowym LINK

25.09.2023

Sukces uczestników wakacyjnej edycji szkolenia na licencję maszynisty

Z radością przyjęliśmy informację, że wszyscy absolwenci wakacyjnego szkolenia na licencję maszynisty, który odbył się w miesiącach lipiec-sierpień 2023 przystąpili do do państwowego egzaminu w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów UTK, osiągając pozytywny wynik w pierwszym terminie*. Całej grupie życzymy dalszych sukcesów, wierząc że spotkamy się w niedługiej przyszłości!

 

*na podstawie informacji zwrotnej od wszystkich uczestników szkolenia danej edycji 

23.09.2023

Ruszyła rekrutacja na szkolenie w trybie stacjonarnym w Krakowie – listopad 2023

Dnia 18 listopada 2023 roku zaplanowane zostało rozpoczęcie szkolenia w trybie stacjonarnym-weekendowym, w systemie zjazdowym co dwa tygodnie. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w co drugą sobotę i w co drugą niedzielę, w ramach cyklu 16 zjazdów. Szkolenie zaplanowano wyłącznie w trybie ekonomicznym, tj. 298 godzin. Zapisy prowadzone są wyłącznie przez SKLEP INTERNETOWY. W ramach dokonania zakupu (zapisu), należy wgrać plik w postaci uzupełnionej i podpisanej KARTY REKRTUACYJNEJ. Ilość miejsc ograniczona.

01.09.2023

Zakończenie wakacyjnego szkolenia na licencję maszynisty (IV edycja)

Dnia 1 września br. zakończono intensywny, wakacyjny kurs na licencję maszynisty. Absolwenci Centrum Szkolenia Maszynistów po intensywnym, dwumiesięcznym cyklu kształcenia przystąpią do państwowego egzaminu w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów UTK. Wśród uczestników szkolenia znajdowali się studenci Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie, z którą Centrum Szkolenia Maszynistów nawiązało w ubiegłym roku współpracę. Dziękujemy za zaufanie, życząc jednocześnie jak najwyższego wyniku!

01.08.2023

Przerwa urlopowa Sekcji Rekrutacji w dniach 02-14.08.2023

Informujemy, że przerwa wakacyjna Sekcji Rekrutacji Centrum Szkolenia Maszynistów będzie mieć miejsce w dniach 02-14.08.2023 roku. W związku z powyższym:

  1. mail rekrutacja@csmaszynistow.pl będzie niedostępny; wszelkie pytania dotyczące szkoleń prosimy kierować na mail sekretariatu, tj. sekretariat@csmaszynistow.pl – na nadesłane maile zostanie udzielona odpowiedź w terminie po 14 sierpnia,
  2. dni otwarte w ramach „Otwartych Czwartków” nie odbędą się w terminach 03.08.2023 oraz 10.08.2023,
  3. zapisy na szkolenia możliwe będą wyłącznie on-line przez stronę www.csmaszynistow.pl/rekrutacja

25.06.2023

Rozpoczęliśmy III edycję szkolenia na licencję maszynisty (czerwiec 2023)

17 czerwca 2023 roku (sobota) odbyła się inauguracja trzeciego szkolenia na licencję maszynisty w Centrum Szkolenia Maszynistów. Po raz kolejny grupa liczy ponad 30 uczestników, którzy wkrótce dołączą do jeszcze wąskiego grona osób przystępujących do egzaminu państwowego w CEMM UTK w Warszawie. Zakończenie szkolenia zaplanowano w okolicy października 2023 roku. W trakcie inauguracji oprócz kwestii organizacyjnych przedstawiona została geneza Centrum Szkolenia Maszynistów, zaprezentowano zaplecze dydaktyczne, a także przeprowadzono pierwszy wykład pt. „Zawód maszynisty. Rola i odpowiedzialność”.

Jednocześnie chcieliśmy poinformować, że blisko 70% uczestników zdecydowało wybrać unikatową ofertę CSM w postaci wariantu rozszerzającego szkolenie, tj. Regularny (minimum 315 godzin) lub Pro (minimum 330 godzin). 

Zarząd Centrum Szkolenia Maszynistów sp. z o.o. pragnie podziękować wszystkim osobom zainteresowanym, uczestnikom i absolwentom CSM za zainteresowanie od pierwszej chwili Centrum, dzięki któremu jesteśmy wstanie organizować szkolenia w bardzo dużej częstotliwości (grudzień 2022, marzec 2023, czerwiec 2023; lipiec 2023 [inauguracja 3.07.2023]). W bliskiej przyszłości kolejne edycje zaplanowano na: sierpień 2023, październik 2023, grudzień 2023. 7 edycji w ciągu roku kalendarzowego jest bardzo dużym wyzwaniem organizacyjno-logistycznym, lecz dzięki zaangażowaniu całej społeczności CSM, którą przede wszystkim tworzą kursanci CSM, pracownicy oraz współpracownicy CSM; dzięki bogatej, unikatowej ofercie CSM jesteśmy wstanie realizować zakładane cele, wierząc że w kolejnych edycjach będzie nas jeszcze więcej! Dziękujemy za zaufanie, do zobaczenia na szlaku!

 

12.03.2023

Rozpoczęliśmy II edycję szkolenia na licencję maszynisty (marzec 2023)

4 marca 2023 roku (sobota) odbyła się inauguracja drugiego szkolenia na licencję maszynisty w Centrum Szkolenia Maszynistów. Ponad 30 uczestników jako jedni z pierwszych zmierzy się z nowością, jaką jest egzamin państwowy przeprowadzany w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów w Warszawie. Zakończenie szkolenia zaplanowano w okolicy lipca 2023 roku. Dołożymy wszelkich starań, aby przygotować naszych uczestników najlepiej, jak będzie to możliwe. W trakcie inauguracji zaprezentowany został program szkoleniowy, zasoby jakim dysponuje Centrum Szkolenia Maszynistów, przedstawiono także schemat jako odpowiedź na postawione pytanie „jak zostać maszynistą?”, składający się z trzech kroków:

krok 1: przygotowanie (na licencję i świadectwo maszynisty) w Centrum Szkolenia Maszynistów CSM

krok 2: krok drugi zdanie państwowych egzaminów w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów

krok 3: nadanie właściwych uprawnień 

Jednocześnie chcieliśmy poinformować, że blisko 80% uczestników zdecydowało wybrać wariant rozszerzający szkolenie, tj. Regularny lub Pro.

11.02.2023

Profesjonalne warsztaty kolejowe przygotowujące do egzaminu w CEMM

Centrum Szkolenia Maszynistów zaprasza do śledzenia informacji dotyczących profesjonalnych warsztatów kolejowych. Założeniem jest organizowanie cyklicznych zajęć poświęconych różnym tematykom, przygotowujących do państwowego egzaminu przeprowadzanego w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów w Warszawie. Pierwsze warsztaty zostaną zorganizowane w kwietniu 2023 roku w siedzibie Centrum Szkolenia Maszynistów, w Warszawie przy ul. Naukowej 1. W ramach warsztatów zorganizowane zostaną wykłady przypominające z danej tematyki, a także odbędą się grupowe oraz indywidualne zajęcia z wykorzystaniem najnowocześniejszych symulatorów pojazdów kolejowych na polskim rynku. Na koniec warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość przystąpić do testu na zasadach zbliżonych do państwowego egzaminu. Forma testu zgodna z właściwym rozporządzeniem przy wykorzystaniu sprzętu teleinformatycznego. Zapisy na warsztaty w formie zakupu voucheru na stronie sklepu – KLIKNIJ TUTAJ. Szczegółowe informacje (opis) zostaną podane w późniejszym terminie. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu przez maila rekrutacja@csmaszynistow.pl, w temacie prosimy wpisać Profesjonalne warsztaty kolejowe.

10.02.2023

Uruchomienie rekrutacji na szkolenie na licencję maszynisty – marzec 2023 (edycja II)

Centrum Szkolenia Maszynistów ma przyjemność zaprosić do składania zapytań o przedstawienie oferty dla osób indywidualnych oraz przedsiębiorstw kolejowych, którzy chcą przystąpić do szkolenia na licencję maszynisty w formule hybrydowej (zajęcia teoretyczne on-line, zajęcia praktyczne stacjonarnie). Szkolenie rozpocznie się 4 marca 2023 roku i zakończy się egzaminem w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów w Warszawie (tzw. „nowe zasady”). Wszystkie zajęcia prowadzone będą weekendowo (soboty, niedziele). Osoby zainteresowane uzyskaniem innowacyjnej, unikatowej oferty proszone są o przesłanie formularza lub napisania bezpośrednio do Sekcji Rekrutacji na adres e-mail rekrutacja@csmaszynistow.pl.

Centrum Szkolenia Maszynistów gwarantuje uruchomienie szkolenia na licencję maszynisty w terminie 04 marca 2023 roku.

Centrum Szkolenia Maszynistów posiada najnowocześniejsze symulatory pojazdów kolejowych produkcji SimFactor pozwalające przyszłym maszynistom na bezstresowe przygotowanie się do egzaminów państwowych przeprowadzanych przez Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia siedziby CSM przy ul. Naukowej w każdy wtorek i czwartek w godzinach 10:00-15:00. Zapisując się podczas dni otwartych można uzyskać zniżkę na szkolenie. Dodatkowo każda osoba, która zdecyduje się na wybór wariantu Regularnego otrzyma Zestaw Maszynisty L, a wybierając wariant Pro otrzyma w prezencie Zestaw Maszynisty XL.