Wynajem sal

Centrum Szkolenia Maszynistów przy ul. Naukowej 1 w Warszawie zaprasza do skorzystania z wynajmu pomieszczeń w budynku CSM oraz terenu zewnętrznego. Dzięki indywidualnemu podejściu do naszych Partnerów, obiekt może zostać udostępniony w określonych godzinach lub na cały dzień, a także noc. Pomieszczenia wewnątrz budynku znajdą swoje zastosowanie podczas organizacji: szkoleń (branżowych, językowych), spotkań większych grup, prezentacji usług, konferencji, innego wydarzenia jednorazowego lub cyklicznego. W ramach terenu zewnętrznego możliwe jest skorzystanie z placu przed budynkiem, zawieszenia flagi na jednym z dostępnych masztów reklamowych lub wykorzystanie ogrodzenia celem zainstalowania baneru promocyjnego wydarzenie.

Centrum Szkolenia Maszynistów oferuje możliwość wynajęcia następujących rodzajów przestrzeni zarówno w wymiarze godzinowym jak i całodziennym:

 1. salę symulatorów pojazdów kolejowych,
 2. pomieszczeń dydaktycznych (od 20 – 100m kw),
 3. pracowni komputerowej (10 stanowisk),
 4. auli,
 5. foyer,
 6. parkingu wraz z terenem zewnętrznym.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków technicznych i ogólnych warunków najmu zostaną podane w późniejszym terminie. Zainteresowanych zapraszamy po uzyskanie szczegółowych informacji na adres sekretariat@csmaszynistow.pl.

Aula

Aula znajduje się na kondygnacji 0 i może pomieścić do 80 osób, w zależności od układu krzeseł. Podstawowe wyposażenie pomieszczenia: laptop z systemem operacyjnym Windows, system nagłaśniający, rzutnik, ekran rozsuwany, elektryczne rolety, tablica wraz z przyborami do pisania, flipchart, mikrofon umożliwiający lepszą jakość dźwięku podczas prowadzenia zajęć synchronicznych, internet, klimatyzacja.

Dodatkowym atutem auli jest posiadanie niezależnego wejścia z terenu zewnętrznego, dzięki czemu w łatwy sposób może pełnić uzupełnienie stoisk  oraz wydarzeń zewnętrznych.

FOYER

W budynku CSM znajduje się foyer (holl) o powierzchni 40m kw, z możliwością zainstalowania stanowiska recepcyjnego (15m kw). Wysokość pomieszczenia do 5,2m (w najwyższym miejscu). Foyer wyposażone jest w dwa monitory, mogące wyświetlić treści z Internetu lub prezentację w formacie .PPTX lub inną treść. Możliwość umieszczenia przed monitorami do 30 krzeseł w układzie teatralnym, dzięki czemu przybierze on formę pomieszczenia do prezentacji treści wydarzenia. Hall wyposażony został w własny kaseton klimatyzacji. Na życzenie możliwość doposażenia w mobilną tablicę wraz z akcesoriami do pisania oraz spersonalizowanie pomieszczenia (podmiana treści w ramkach na ścianie, umieszczenie logo na monitorze). 

pomieszczenia dydaktyczne

Dla kameralnej grupy przygotowane są także w pełni wyposażone sale dydaktyczne, między innymi w profesjonalny monitor do prezentacji treści, laptop, tablice (lub flipchart), przybory piśmiennicze, klimatyzację. W zależności od wielkości pomieszczeń i układu stołów (krzeseł), mogą pomieścić do 3o uczestników.

Pracownia komputerowa

Centrum Szkolenia Maszynistów dysponuje obecnie dziesięcioma stanowiskami komputerowymi oraz tabletami z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows, dzięki czemu w łatwy sposób można wykorzystać urządzenia do przeprowadzenia testów e-learningowych, pracy zespołowych, pracach na dokumentach tekstowych i arkuszach kalkulacyjnych. Wszystkie urządzenia posiadają opcję prezentowania treści na innym urządzeniu, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować na forum grupy rezultaty pracy.

Sala symulatorów pojazdów kolejowych

Przedsiębiorstwa kolejowe mogą skorzystać z symulatorów pojazdów kolejowych posiadających bibliotekę tras UTK-SIM, liczącą ponad 7 000km tras linii kolejowych w Polsce. Centrum Szkolenia Maszynistów jest jedynym podmiotem w Polsce posiadającym identyczne kabiny symulatorów jakie znajdują się w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów UTK. W Centrum Szkolenia Maszynistów w Warszawie znajdują się dwa stanowiska: lokomotywy elektrycznej oraz elektrycznego zespołu trakcyjnego. Obie kabiny są kabinami UIC, dzięki czemu możliwe jest zasymulowanie między innymi: EZT Flirt III, EZT Impuls, EZT Elf II, Vectron, Traxx, Dragon 2, czy Eurosprinter. 

Przykładowe zastosowanie symulatorów pojazdów kolejowych dla przedsiębiorstw kolejowych:

 1. sprawdzenie umiejętności maszynistów,
 2. sprawdzenie umiejętności kandydatów na maszynistów w bezstresowych warunkach,
 3. przygotowanie osób przystępujących do egzaminu na licencję maszynisty oraz na świadectwo maszynisty (LINK),
 4. obdarowanie voucherem na rekreacyjną jazdę w symulatorze pojazdów kolejowych pozostałych pracowników i/lub ich znajomych,
 5. zorganizowanie warsztatów kolejowych z wykorzystaniem symulatorów pojazdów kolejowych.

Uwaga: niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu obowiązkowego szkolenia dla czynnych maszynistów w symulatorze pojazdu kolejowego.

Teren zewnętrzny, parking

Centrum Szkolenia Maszynistów przy ul. Naukowej 1 w Warszawie oferuje możliwość ustawienia stoisk zewnętrznych na całej powierzchni zewnętrznej (łącznie ok 400m kw), podziału na mniejsze części, np. 18m x 5m (90m kw), 40m x 7,5m (300m kw) lub skorzystanie z parkingu na potrzeby organizowanego wydarzenia w CSM.

Dzięki atrakcyjnemu terenowi zewnętrznemu zlokalizowanego na skrzyżowaniu ulic Naukowej z Popularną, wydarzenia zewnętrzne z pewnością zostaną zauważone przez licznych uczestników ruchu, poruszających się w tym rejonie.

Na potrzeby wydarzenia możliwe jest zamontowanie flagi reklamowej lub baneru na ogrodzeniu zewnętrznym.