SIM Factor wyposaży Centrum Szkolenia Maszynistów

SIM Factor wyposaży Centrum Szkolenia Maszynistów

SIM Factor dostarczy dwa symulatory kabinowe do Centrum Szkolenia Maszynistów (csmaszynistow.pl) w Warszawie. Siedziba CSM przy ul. Naukowej 1 zostanie wyposażona w dwa najnowocześniejsze symulatory kolejowe dostępne obecnie na rynku. Będą to uniwersalne kabiny lokomotywy elektrycznej oraz elektrycznego zespołu trakcyjnego. Symulatory będą posiadały system wizualizacji w standardzie 4K oraz system dźwiękowy 5:1. 

Kabiny będą przystosowane do rozbudowy o system ruchu na platformie 6dof. Kabina lokomotywy elektrycznej umożliwi symulowanie wielu różnych lokomotyw, tworzenie wirtualnych składów, jazdy wielokrotnej etc. System symulacji zaoferuje najbogatsze na Polskim rynku rozwiązanie zarówno co do ilości tras, możliwości tworzenia scenariuszy, w tym nowego systemu harmonogramu zdarzeń logicznych, czy funkcji zapisywania / odczytu dynamicznej sytuacji ruchowej. Symulatory Centrum Szkolenia Maszynistów będą zgodne z wymaganiami i standardami określonymi dla symulatorów Urzędu Transportu Kolejowego oraz przygotowane na możliwość zapewnienia pełnej kompatybilności z symulatorami Centrum Egzaminowani i Monitorowania Maszynistów od 2023 roku.

Obydwa symulatory będą posiadały wirtualny system ETCS umożliwiający poruszanie się w ramach poziomu Ls, L1 i L2. Oprogramowanie SIM Factor zostanie dostarczone w najnowszej wersji Q4 2022 wraz z pełnym katalogiem tras obejmujących ponad 6600 km w Polsce. Symulatory SIM Factor w CSM zostaną uruchomione w listopadzie i grudniu 2022 roku. W przyszłości w ramach kolejnego wspólnego przedsięwzięcia, ramowa umowa o współpracy obejmuje też dostarczenie rozwiązań z zakresu szkolenia VR oraz systemów bezpieczeństwa i tras obejmujących Niemcy, Austrię i Czechy.

Z naszych symulatorów będą mogły skorzystać osoby przygotowujące się do zawodu maszynisty, miłośnicy kolei, a przede wszystkim przedsiębiorstwa kolejowe, których z radością przywitamy i ugościmy w naszym Centrum. Przedsiębiorstwa kolejowe stanowić bowiem będą kolejną grupę docelową, do której adresujemy oferowane przez nas usługi. Wszystkich przyszłych i obecnych Partnerów biznesowych zapraszamy do przesyłania zapytań wstępnych ws. możliwości skorzystania z symulatorów pojazdów kolejowych na adres sekretariat@csmaszynistow.pl.