Przedsiębiorstwa kolejowe

Powrót do: Strona główna
Egzaminy wewnętrzne przed CEMM
Szkolenia w symulatorach
Warsztaty kolejowe

Centrum Szkolenia Maszynistów w Warszawie to miejsce także dla każdego przewoźnika kolejowego, który między innymi chciałby sprawdzić swoich uczestników szkoleń na licencję i / lub świadectwo maszynisty przed egzaminem państwowym w Centrum Egzaminowania i Monitorowania Maszynistów UTK; skorzystać z profesjonalnych symulatorów kolejowych celem przeszkolenia zawodowych maszynistów zgodnie z obowiązującymi przepisami (obligatoryjne szkolenie). Dla danego przewoźnika jesteśmy wstanie zrealizować także dedykowane warsztaty kolejowe dla kandydatów na maszynistów zarówno na etapie licencji maszynisty jak i świadectwa maszynisty, z których chętnie korzystają kandydaci na maszynistów przed przystąpieniem do egzaminu państwowego.

Egzaminy wewnętrzne przed CEMM

Egzaminy wewnętrzne w Centrum Szkolenia Maszynistów w Warszawie realizowane są od stycznia 2023 roku. Z oferty mogą skorzystać wszystkie ośrodki szkoleń maszynistów oraz kandydatów na maszynistów, a także przewoźnicy kolejowi. Usługa egzaminu wewnętrznego obejmuje część teoretyczną państwowego egzaminu, tj.:

 • test 100 pytań z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych,
 • sesja egzaminacyjna w symulatorze pojazdu kolejowego.

Obydwie usługi realizowane są na podstawie właściwego rozporządzenia. Usługa egzaminu wewnętrznego w CSM stanowi doskonałe rozwiązanie dla obiektywnego sprawdzenia poziomu wiedzy uczestników.

wARSZTATY KOLEJOWE

Warsztaty kolejowe dla zorganizowanej grupy uczestników szkolenia na licencję maszynisty lub świadectwa maszynisty stanowią doskonałe uzupełnienie klasycznego programu kształcenia w macierzystym ośrodku szkolenia. W ramach intensywnego cyklu kształcenia poruszamy najważniejsze zagadnienia, mogące pomóc w uzyskaniu jak najlepszego wyniku na egzaminie państwowym. Zapraszamy przewoźników kolejowych do skorzystania z oferty warsztatów kolejowych dla swoich kandydatów na maszynistów. W standardowej ofercie posiadamy:

 1. warsztaty kolejowe z sygnalizacji kolejowej i techniki prowadzenia ruchu kolejowego – 40 godzin,
 2. warsztaty kolejowe z rozkazów pisemnych – 60 godzin

Każdy wariant warsztatów posiada jeden dzień zajęć praktycznych z wykorzystaniem symulatorów pojazdów kolejowych oraz kończy się testem 100 pytań. Dodatkowo każdy z uczestników uzyskuje imienne zaświadczenie o uczestniczeniu w warsztatach doszkalających.

Istnieje możliwość realizacji indywidualnego programu na życzenie danego przewoźnika kolejowego.

zawodowe szkolenia w symulatorach

Symulatory w Centrum Szkolenia Maszynistów spełniają wszystkie wymagania do przeprowadzenia obligatoryjnego szkolenia zawodowego maszynisty w symulatorze pojazdu kolejowego. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do przesyłania zapytań ws. przesłania oferty na udostępnienie symulatorów i/lub przeszkolenie zawodowych maszynistów. W ramach symulatorów możliwe są:

 • jazdy pociągowe,
 • jazda lokomotywą luzem,
 • jazdy manewrowe,
 • ćwiczenie sygnałów ręcznych/dźwiękowych,
 • sprawdzenie maszynisty z sytuacji standardowych,
 • ćwiczenie reakcji/procedur przy zdarzeniach nietypowych,
 • tworzenie scenariuszy z różnymi warunkami atmosferycznymi, itp.