Centrum Szkolenia Maszynistów na Warszawskim Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH

Centrum Szkolenia Maszynistów na Warszawskim Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH

W dniach 30-31 marca 2023 r. w Kampusie Jagiellońska UHT miało miejsce wydarzenie pt. „I edycja Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH”, w ramach którego swoje stoisko prezentowało między innymi Centrum Szkolenia Maszynistów. Uczestnicy wydarzenia w ramach pokazu przygotowanego przez CSM mogli zobaczyć wnętrze lokomotywy elektrycznej Vectron dzięki symulacji w technologii gogli VR i oprogramowaniu SIM Factor, który był technologicznym Partnerem CSM podczas wydarzenia. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli także zadawać pytania związane z zawodem maszynisty, procesem szkolenia kandydata na maszynistę, czy zapisać się na szkolenie na licencję maszynisty oraz na rekreacyjną jazdę w najnowocześniejszym symulatorze pojazdów kolejowych w Polsce. Na uczestników czekała także wyśmienita kawa maszynisty oraz inne gadżety kolejowe.

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa w wydarzeniu!

O wydarzeniu

I edycja Warszawskiego Festiwalu Nauk Inżynieryjnych z UTH za nami. Wydarzenie skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych zastanawiających się nad wyborem dalszej ścieżki kształcenia oraz osób zainteresowanych naukami ścisłymi odbyło się dniach 30-31 marca 2023 r. w Kampusie Jagiellońska.

Uczestnicy Festiwalu mieli okazję zapoznać się z narzędziami i metodologią niezbędną w rozwiązywaniu problemów inżynieryjnych. Wydarzenie było także doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy, poznania struktury i oferty Uczelni. Wykłady i pokazy poprowadzili zarówno wykładowcy Uczelni Techniczno-Handlowej, jak i partnerzy.

Wydarzenie miało charakter hybrydowy. 30 marca obyły się wykłady online, natomiast 31 marca uczestników Festiwalu Uczelnia gościła w Kampusie Jagiellońska. Tego dnia na uczestników eventu czekały doświadczenia oraz eksperymenty w laboratoriach naukowych, wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne, pokazy, stoiska firm i ośrodków badawczych współpracujących z uczelnią.

za: uth.edu.pl