Wizyta uczniów Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu w Centrum Szkolenia Maszynistów

Wizyta uczniów Zespół Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu w Centrum Szkolenia Maszynistów

Dnia 20 czerwca 2023 roku w Centrum Szkolenia Maszynistów w Warszawie przy ul. Naukowej 1 odbyła się wizyta uczniów Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tłuszczu, profil Technik transportu kolejowego.

Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zwiedzić zaplecze dydaktyczne CSM, w tym symulatory pojazdów kolejowych. Podczas jazd demonstracyjnych była możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Uczniowie doświadczyli także zdarzeń nietypowych. Musieli wykazać się umiejętnością radzenia sobie w trudniejszych sytuacjach. Była także możliwość zadania pytań związanych z karierą maszynisty.

Drugim narzędziem, z którym mieli okazję zapoznać się uczniowie było zaprezentowanie symulatora SRK, w ramach którego uczniowie mogli zapoznać się z pracą dyżurnego ruchu, w tym przysłuchać się komunikatom nadawanym i odbieranym z wykorzystaniem radiotelefonu.

Podczas spotkania przedstawiciele Centrum Szkolenia Maszynistów, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu wyrazili nadzieję na kolejne wizyty Uczniów od najbliższego roku szkolnego w ramach szerszej współpracy.